Poziție disponibilă începând cu aprilie 2023:

Asistent Manager în turism – Conacul Grigorescu

Descrierea jobului:

  • Suport pt. management flexibil pentru toate sarcinile, într-o agropensiune de ****
  • Organizarea evenimentelor culinare premium (de ex. degustare de vin, vânătoare de trufe)
  • Dezvoltare ofertă corporate (management retreat, team building etc.)
  • Administrare și promovare magazin propriu („Rafinețuri”) cu produse regionale și produse Slow Food din zonă (stocuri, dezvoltarea ofertei, strategie de vânzare)
  • Administrarea rezervărilor pensiunii, comunicare cu clienții (mail, telefonic, direct)
  • Responsabil pentru check-in, distribuirea camerelor conform rezervărilor

Profil candidat:

  • Absolvent studii superioare (economice, marketing, turism, agronomie sau echivalent)
  • Minim 3 ani de experiența profesională (în hotel, pensiune, restaurant, tour operator sau companie în care să fi deținut o funcție în marketing/evenimente sau organizare/ asistent manager)
  • Cunoștințe în agroturism/ Slow Food sau produse artizanale
  • Limba engleză nivel avansat
  • Abilitați de comunicare și organizare
  • Atitudine pro-activă, dorința de a învață
  • Capabil de lucru în echipă
  • Flexibilitate a programului de lucru și a sarcinilor diverse
  • Permis de conducere și mijloc de transport
  • Cunoștințe avansate în Microsoft Office (Power Point, Excel), Social Media

Program:

  • Flexibil, 5 zile/ săptămâna, 50% home office, prezență 50% în funcție de clientelă și sezon; programul include serile și week-endurile (în schimburi) în sezon la nevoie

Remunerație:

  • În funcție de experiență/profil/performanță

Contact:

info (a) terracarpatica.com

Bucatar / Sous-Chef/ Cook / Kitchen Assistant

We are looking for a Sous Chef /Cook/ Kitchen Assistant.

Job Description

– Preparation of dishes based on regional and seasonal products (breakfast, lunch and dinner) in a small, family-owned guest-house (slow food and fusion cuisine)

– Preparation of canned products (pickles, jams, zacusca, etc.), dairy products (cheeses), sausages, support for the preparation of bakery and pastry products, etc.

Candidate profile

– 3 year experience, preferably in a restaurant, a hotel restaurant or street food restaurant with responsibility for a certain segment of the menu

– Preferably experience in growing vegetables / raising farm animals or own household (chickens, ducks, goats, etc.) and preparing food products from these animals

– Resistant to stress

– Willingness to learn and adapt to another culinary culture (No previous knowledge in Romanian cuisine necessary, Ukrainians or Asians are most welcome)

– Important: team player

– Medium level of English

Working hours / Conditions:

– 5 days / week, depending on the season; the program includes evenings and weekends

– Remuneration depending on experience and profile

– Free lunch

– Accommodation can be provided

Please send CV to: info(a)terracarpatica.com